DAF TRUCKS N.V.

DAF TRUCKS N.V.

Glokal Motorlu Araçlar A.Ş. kuruluş misyonu doğrultusunda dünyanın en iyi motorlu araçlarının Türkiye'de satış, satış sonrası hizmetler ve bayi ağı oluşturulması, finans, sigorta, ikinci el gibi hizmetleri vermektedir.

Bu misyona uygun olarak;

DAF Trucks N.V. bir teknoloji şirketidir ve Avrupa'nın bir numaralı ticari araç üreticisidir. DAF, ayrıcalıklı hafif, orta ve ağır hizmete yönelik ticari araçların tasarımında ve üretiminde dünya çapında kalite lideri olan PACCAR Inc şirketinin yüzde yüz iştirakli bir alt kuruluşudur. PACCAR ayrıca gelişmiş dizel motorlar tasarlayıp üretmekte, ana faaliyet konusuyla ilgili finans hizmetleri ve bilgi teknolojileri sunmakta ve kamyon yedek parçası dağıtımı yapmaktadır.

DAF, sektör lideri kamyonlarını Eindhoven (Hollanda), Westerlo (Belçika), Leyland (Birleşik Krallık) ve Ponta Grossa'daki (Brezilya) birinci sınıf tesislerinde üretmektedir. DAF'ın, CF ve XF modellerine yönelik motor fabrikası, bileşen tesisi, preshanesi ve son montaj hattı Eindhoven'dadır. Dingiller ve kabinler Westerlo'da üretilmektedir. Leyland Trucks (bir PACCAR şirketi) şirketin LF serisi hafif ve orta hizmet kamyonlarının yanı sıra CF ve XF araçlarını da üretmektedir. DAF ürünlerin satışı ve servisi Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Güney Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Asya'da bulunan binden fazla bağımsız bayi ağı tarafından gerçekleştirilir. 

DAF, 7,5 ton Brüt Araç Ağırlığından en az 50 ton Brüt Toplam Ağırlığa kadar eksiksiz bir kamyon yelpazesi sunar. Tüm DAF ürünleri üstün kaliteye sahiptir ve çok çeşitli taşıma uygulamaları için geliştirilmiştir. Müşterileri daime dinleyen DAF, sektördeki kilometre başına en düşük işletme maliyetini, mükemmel taşıma verimliliğini ve maksimum sürücü konforunu sunmaya odaklanan, heyecan verici bir modern ürün grubu geliştirdi.