KRONE VE GLOKAL HAKKINDA

KRONE VE GLOKAL HAKKINDA

Glokal Motorlu Araçlar A.Ş. kuruluş misyonu doğrultusunda dünyanın en iyi motorlu araçlarının Türkiye'de satış, satış sonrası hizmetler ve bayi ağı oluşturulması, finans, sigorta, ikinci el gibi hizmetleri vermektedir.

Bu misyona uygun olarak;

Krone Türkiye, yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesiyle hem Türkiye iç pazarına hem de dünyaya treyler satışı yapmaktadır.

Avrupa’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Orta Asya’ya kadar 23 farklı ülkeye İzmir’den treyler ihraç eden Krone Türkiye, en modern tesis koşullarında, tamamı Türk çalışanlarıyla Türk ekonomisine katkı sağlıyor. Krone’nin Türkiye treyler pazarındaki payı ise %20.

200 bin metrekareyi aşkın bir alanda faaliyet gösteren tesis, Avrupa’nın lider treyler üreticisi Krone’nin yurt dışındaki tek tesisi olma özelliğini de taşıyor. 

Krone Türkiye, ayrıca İstanbul’a çok yakın bir konumda bulunan Gebze’de de, satış, satış sonrası, servis, ikinci el faaliyetlerini yürüttüğü Krone Center merkezini de hizmete açtı. 10 bin metrekarelik alanda operasyonlarını sürdüren Krone Center Gebze, müşterisinin taleplerini en iyi şekilde karşılamayı hedefliyor. 

Avrupa’da 1300’den fazla yetkili servis noktası bulunan Krone’nin Türkiye’deki 33 adet servis noktasına Krone Center Gebze tarafından parça tedariği sağlanıyor. Krone ayrıca, KroneUsed markası altnda müşterilerinin ikinci el ihtiyaçlarına da cevap veriyor. 

Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını ve isteklerini tek elden yürütmeyi hedefleyen Krone, son olarak hizmet döngüsüne filo kiralamayı da ekledi. Krone Fleet markası ile Türkiye’deki filo kiralama eksiğini de kapatan güçlü treyler markası, yatırımlarına ve Türk nakliyecisine sunduğu hizmetlere aralıksız devam ediyor.